KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666178

nr 1466 6178

Carl Einar Borgström

(1914-1981), Sverige

Oljemålning, Brygga. Signerad CAB. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x76 cm

Carl Einar Borgström, svensk målare och skulptör född i Ystad 1914, död 1981.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 9 maj 2022
kl 19:27:33

8/5 12:27:16 1      Vinnande bud

Carl Einar Borgström

Läs mer om Carl Einar Borgström